Egészen biztos vagyok benne, hogy tudtomon kívül én is találkoztam már más ország hírszerzőivel- mondta az ATV Egyenes Beszéd Kontrában a KGBéla-üggyel kapcsolatban Mirkóczki Ádám. A Jobbik szóvivője szerint azok a politikusok, akik nem hivatalos, vagy félhivatalos nemzetközi fórumokon vesznek részt, mind járhattak így.
Arra a kérdésre, hogy volt-e olyan eset, amikor felvillant benne a „kis piros lámpa”, hogy ki lehet, akivel épp beszél, azt mondta: elég szenzitív ezekre a dolgokra, így ilyen eset nem történt vele.
Mirkóczki arról is beszélt, hogy a nemzetbiztonsági bizottság elnöke volt az ügy kirobbanásakor és ők is csak akkor szereztek mindenről tudomást, amikor a sajtóban megjelentek a Kovács Béláról szóló hírek, majd az egyik ülésen az Alkotmányvédelmi Hivatal adott egy beszámolót.
A Jobbik szóvivője elmondta, ennek ellenére nem győzték meg őket az ott elhangzottak. Mirkóczki szerint, ha valóban elkövette volna Kovács Béla azokat a cselekményeket, amikkel vádolják, akkor nem csak Magyarországon, de az egész Európai Unióban és más országokban is úgy működne az elhárítás, hogy tetten éri az ilyen embert a titkosszolgálat, ilyen esetben ráadásul a mentelmi jog sem érvényes és lecsukják az illetőt.
Hozzátette: a magyar titkosszolgálat csak mondta, hogy bizonyítékokkal is rendelkeznek az ügyben, de semmit nem mutattak be. Ehelyett Mirkóczki szerint az történt, hogy feljelentették Kovács Bélát, valamint a sajtóba szivárogtak ki az ügy részletei.
Arról is beszélt, hogy Kovács élete, családi körülményei és a múltja mind olyan tényezők, melyek táptalajt adhattak egy ilyen sztorinak, amire a jobbikos képviselő szerint már bármit fel lehet húzni.
Mirkóczki kijelentette: úgy gondolják a Jobbikon belül, hogy ez az ügy az akkori EP-kampányra volt ütemezve és felhasználhatták a szolgálatokat, mert szerintük ezek a szervezetek „nem mindig tudják a politikától és kormánytól függetlenül végezni a munkájukat”. Hozzátette: „szörnyű ezt kimondani, de az igazságot Strasbourgtól várjuk”.
Hunhír.info