A magyarság összefogásának és az összetartozás érzésének fontosságát hangsúlyozták a Magyarok kenyere program javára gyűjtött búza összeöntésekor a Pécs melletti Orfűn vasárnap rendezett ünnepség szónokai.
Korinek László jogászprofesszor, a 2011-ben indult Magyarok kenyere program ötletgazdája az orfűi malommúzeumban rendezett eseményen azt mondta: a mai nappal már a tavalyi 450 tonnát is meghaladta a jótékonysági kezdeményezésre idén összegyűjtött búza mennyisége.
“A kitűzött célt teljesítettük” – hangoztatta. Az első évben a Pécsen elindított jótékonysági akcióban magyarországi és határon túli magyarlakta településekről tíz tonna búza érkezett Baranyába, 2012-ben húsz, egy évvel később 100, 2014-ben 220, míg tavaly már 440 tonna.
Korinek László a széleskörű összefogásra utalva úgy fogalmazott: “a magyar földművesek azok, akik őrzik a nemzetet”. Emlékeztetett arra, hogy idén a felvidéki Gútáról érkezik a kovász Baranyába, a sót ismét a székelyföldi Parajdról küldik az augusztus 20-i kenyerekhez, amelyek elkészítéséhez – idén először – a legmagyarabb folyóként emlegetett Tisza forrásvidékéről származó vizet használnak. Szólt arról is, hogy idén Kárpátalja összes magyarlakta településéről érkezett búza a Magyarok kenyeréhez.
Az ünnepségen, melyen Tolcsvay László zeneszerző, előadóművész is közreműködött, a 19 magyarországi megyéből és a határon túli magyarlakta területekről származó összeöntött búzát, valamint a Magyarok kenyere elkészítéséhez szükséges többi összetevőt Kövesi Ferenc, a pécsi gyárvárosi katolikus templom plébánosa áldotta meg.
Hunhír.info