A nyitrai kerületi rendőrségi szóvivő elmondta, hogy a 22 éves egyetemi diák reggel hét órakor késsel támadt rá a 23 éves alvó szobatársára a nyitrai mezőgazdasági egyetem kollégiumában. A nyakán és a hátán szúrta meg. A megtámadott egyetemista felriadt a szúrásokra, és bezárkózott a vécébe, így menekült meg.
Amikor a támadó telefonálni kezdett, a vérző egyetemista kirohant a vécéből a folyosóra, és a liftek felé futott. Az afgán szobatársa megpróbálta megállítani, de nem sikerült neki. A vérző fiatal eljutott a kollégium portájáig, ahonnan riasztották a rendőröket és a mentőket – írta meg a Parameter.
A kiérkező rendőrök őrizetbe vették a támadót, akit gyilkossági kísérlettel gyanúsítanak. A férfi 15-től 20 évig terjedő szabadságvesztésre is ítélhetik.
Szlovák sajtóinformációk szerint a két fiatal egyetemista összeveszett, amiért a szlovák fiú lányokat vitt fel a szobájára és ott együtt ittak. Amikor az afgán egyetemista ezt szóvá tette, amire állítólag azt a választ kapta, hogy “takarodjon vissza oda, ahonnan jött”.
Hunhír.info