Mi sem mutatja eklatánsabban korunk romlottságát, mint az, hogy evidenciák elfogadásáról népszavazással döntenek. Az ugyanis, hogy a házasság nem adásvételi szerződés, mint Luthertől a kommunisták és liberálisok gondolják, evidencia.
A házasságvédő CitizenGO csapata tájékoztatása szerint Svájc lehet az első olyan nyugat-európai ország, ahol népszavazáson keresztül erősíthetik meg az egy férfi és egy nő szövetségére épülő házasság intézményét, s ha sikerül, alkotmányos szinten védik a házasságot:
„2016. február 28-án népszavazásra hívják a svájciakat, melyen a „házasság-bírság” ellen szavazhatnak.A házasság-bírságot a házasoknak adó formájában kell befizetni, azaz többet adóznak a házasok, mint a nem házasságban élő élettársak. Ezt az állapotot szeretné a kezdeményezés a házasság pártjára fordítani, elvégre a házasság nemcsak lelki, de vagyonközösség is.A házasság és család védelmében indított akció mögött a kereszténydemokraták állnak, akik alkotmánymódosítást indítványoztak a házasság egy férfi és egy nő közötti definíciója érdekében.A népszavazás sikere egyben ellehetetlenítené a homoszexuálisok párkapcsolatának jogi elismerését az országban.”
Persze ne feledjük, hogy a házasság Isten rendeléséből elsősorban lelki-testi életközösség – és felbonthatatlan! –, s csak azután vagyonközösség. A történelem poedig már ki tudja hányszor megmutatta, hogy amely társadalomban nem szentségként értelmezik a házasságot, ott csak romlás, sőt pusztulás történik. Ráadául nonszensz a házasság-bírság, az, hogy a házasok többet adóznak, mint a nem házasok. A mégoly pogány ókori Rómában például agglegényadó is volt, ráadásul ne is kevés, vagy akárcsak a múlt század eleji Argentínában.
Kíváncsian várjuk a közelgő referendum eredményét, amelynek során a svájciak eldönthetik, elfogadják-e, hogy ahol erős házasságok vannak, ott erős nemzet van. Sőt csak ott van.
Ifj. Tompó László – Hunhír.info