• Hírek
  • Képtár
  • Magazin
  • Receptek
  • Légy a Tudósítónk

    • Hírek
    • Képtár
    • Magazin
    • Receptek
    • Légy a Tudósítónk
      • Anyaország
      • Publicisztika
      • Kárpátalja
      • Őseink Nyomában
      • Köz-Élet
      • Erdély
      • Nagyvilág
      • Tompó testvér
      • Miniriporter
      • Nemzeti bulvár
      • Pellengér
      • Képíró-dosszié
      • Vesszen Trianon
      • Nemzeti Rock
      • Felvidék
      • Szabadnak születtem
      • Wiesel-dosszié
      • Homlokon csókolt a halál
      • HunHír-Tudósító
      • Adventi ellenzéki tüntetések
      • Képtár
      • Versek
      • Eleink hagyománya

        • Anyaország
        • Publicisztika
        • Kárpátalja
        • Őseink Nyomában
        • Köz-Élet
        • Erdély
        • Nagyvilág
        • Tompó testvér
        • Miniriporter
        • Nemzeti bulvár
        • Pellengér
        • Képíró-dosszié
        • Vesszen Trianon
        • Nemzeti Rock
        • Felvidék
        • Szabadnak születtem
        • Wiesel-dosszié
        • Homlokon csókolt a halál
        • HunHír-Tudósító
        • Adventi ellenzéki tüntetések
        • Képtár
        • Versek
        • Eleink hagyománya

        Mi szükség van a tömeges bevándorlásra és a politikai iszlámra?

        2015.07.09.

        Borítékolhatnánk persze a választ, mindenesetre ott tartunk, hogy jócskán találunk felelős beosztásban működők között olyanokat, akiknek semmi bajuk sincs e kettővel, különösen is az elsővel. Akik szerint „gyűlöletkampány”-t folytatunk, ha meg akarjuk állítani a tőlünk teljesen idegen identitásúak tömeges befogadását.

        Egyenesen elképesztő, amit egyes közgazdászok folytatnak e téren – mintegy ékes bizonyságául annak, mennyire nem volt és nincsen ma sem nagytakarítás a szellemi élet vezető helyein. Ugyanis a Néphazugság mai számában Mihályi Péter közgazdász, egyetemi tanár publicisztikájában (Szükség van bevándorlókra) például ezeket írta:

        „A bevándorlók éppen azért is erősítik a befogadó országot, mert mások, mint az őslakosok, más tudásanyagot, kultúrát hoznak. Ezért is kulcsa az angolszász országok, Franciaország, Németország, Hollandia és Izrael sikereinek a folyamatos bevándorlás.

        A mostani, egész Európát lázba hozó bevándorlási hullám újabb, ki tudja, mikor visszatérő lehetőség lenne arra, hogy szervezett formában, az Európai Unió politikai, erkölcsi és anyagi segítségét is igénybe véve, gazdaságilag érzékelhető mértékben növeljük az ország népességét.

        Eddig is probléma volt, hogy a magyar társadalom nem fogadta jó szívvel a külföldi betelepülőket –akár kvalifikáltak, akár nem. A kormány mostani bevándorlásellenes gyűlöletkampánya azonban csak tovább ront a helyzeten. Ami történik, az több mint bűn: hiba.”

        Mindez egyértelmű üzenet, főleg a második bekezdés. Ha fogynak a magyarok, az őslakosok, hadd jöjjenek helyükbe idegen bevándorlók! A magyar társadalom pedig szégyellje magát, amiért nem repdes a befogadás örömétől.

        Sokszor leírtam, elmondtam magam is, hogy amíg nem lesz nagytakarítás az egyetemeken, főiskolákon, nem válhatunk emelkedő nemzetté. Mihályi urasága ugyanis, amint a Magyar Tudományos Akadémia honlapján olvasható, a veszprémi Pannon Egyetem Pénzügytani Intézeti Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára és a Soros György által meghirdetett „nyitott társadalom” utópiáját magáénak valló Közép-Európai Egyetem vendégprofesszora. Ugyanott közölt részletes önéletrajzából pedig megtudjuk, hogy az SZDSZ Liberális Gazdasági Tanácsának is tagja volt egykor.

        Az ilyen értelmiségiek alighanem döntően felelősek a közgondolkodás liberálissá formálására tett kísérletekért. Nekik mindegy, kik a bevándorlók, s hogy milyen idegen politikai ideológia képére kell átformálni az „őslakosokat”. Részükről lehet az akár az iszlám politikai fundamentalizmus is. Csak saját nemzeti hagyományainknak ne legyen dominanciája! Ebben nem ismernek vitát.

        Persze azon viszont lehetne vitatkozni, melyik a nagyobb veszély, a tömeges bevándorlás vagy a politikai iszlám? E tárgyban Youssef Fakhouri, a közel-keleti keresztények elleni atrocitásokról informáló ProChristie portál szerkesztője tegnap a Mandiner.keresztény portálnak nyilatkozva így fogalmazott:

        „Úgy vélem, hogy nem a tömeges bevándorlás, hanem a politikai iszlám az Európára leselkedő legnagyobb veszély, párhuzamosan a Nyugaton végbemenő szekularizációval és lelki kiüresedéssel. Másfél hónapja volt téma a kőbányai nagymecset: a probléma nem maga a mecset, hanem az, hogy egy állam építi. Egy olyan állam, ami aktívan támogatja a Szíriában harcoló iszlamistákat; miközben a száz éve elkövetett, keresztények elleni vérengzéseket még csak el sem ismeri.”

        Mindenesetre akár a tömeges bevándorlást, akár a politikai iszlámot tartjuk legnagyobb veszélynek, egy biztos: Európának, benne hazánknak, vissza kell találnia önnön hagyományaihoz, nem pedig tőle teljesen távol álló, érdekeivel ellentétes, szó szoros értelemben idegen kultúrákat és ideológiákat kell követnie.
         

        Ifj. Tompó László – Hunhír.info

        Bejegyzés nyomtatása Bejegyzés nyomtatása
        • Anyaország
        • Publicisztika
        • Kárpátalja
        • Őseink Nyomában
        • Köz-Élet
        • Erdély
        • Nagyvilág
        • Tompó testvér
        • Miniriporter
        • Nemzeti bulvár
        • Pellengér
        • Képíró-dosszié
        • Vesszen Trianon
        • Nemzeti Rock
        • Felvidék
        • Szabadnak születtem
        • Wiesel-dosszié
        • Homlokon csókolt a halál
        • HunHír-Tudósító
        • Adventi ellenzéki tüntetések
        • Képtár
        • Versek
        • Eleink hagyománya
        • A megtorlás kezdete – ma nemzeti gyásznap: Dudás József és Szabó bácsi, a kommunista megtorlás áldozatai

        • Isztria, Fiume, Dalmácia – kisebbségi sors nyolc évtizedes ívben

        • Háború vagy béke valahol Európában a rövidhullámon…

        • Romhányi László emlékezete

        • Adjon Isten!

        • A libsi szájkaratézók és a fegyverhasználat

        • Brüsszel elfelejtett polgári forradalma (Az 1830-as belga forradalom és szabadságharc)

        • Reindl Ludovika, avagy Blaha Lujza születésnapja

        • A Himnusz és egy caribbean girl

        • Kigyúlnak a magyar tüzek, lobogó szemek… – A magyar igazság győzelme, a II. bécsi döntés 85. évfordulója

        Nagy port kavart a Hunhír.infón

        • Magyarországi ZSIDÓK LISTÁJA!
        • Toroczkai László elvált
        • Minden területrabló attól fél, hogy visszavesszük, ami nem az övék
        • Történelmet írnak az amerikaiak: megvan az első homoszexuális miniszterjelöltjük
        • Ceaușescu, a magyarországi választási kampány sztárja?
        • Elmebeteg gyilkosok járkálnak közöttünk (videó)
        • Nagyapám: Horthy Miklós
        • Nem szűnik a magyargyűlölet az elrabolt földön
        • Emberevők Kárpátalján
        • Legyen magyar nyelvű betegellátás a kórházakban!
        Légy te is Hunhír Tudósító

        A Hunhír barátai

        Képtárak

        • Oroszbarát tüntetés Budapesten – 2022. 04. 30.

          Oroszország mellett tüntettek ma Budapesten, a Szabadság téren. A megjelentek alacsony számához hozzájárult, hogy a tüntetés eseményét a Facebook többszöri alkalommal is törölte, illetve a hazai és nemzetközi viszonylatban is jellemzően nem merik kimondani, hogy az oroszok jelen esetben nem egyértelműen a rosszfiúk.

        • Mi Hazánk, 2022. 03. 15.

          Fotó: Varga Moncsi – Hunhír.info Fotó: Varga Moncsi – Hunhír.info Fotó: Varga Moncsi – Hunhír.info Fotó: Varga Moncsi – Hunhír.info…

        • Tüntetés a “Covid-diktatúra” ellen (képtár)

          A Covid-diktatúra ellen tüntetett január 16-án a Mi Hazánk Mozgalom Budapesten.

        • Civilek tüntetése a kötelező Covid-oltás ellen (képtár)

          Civilek tüntettek január 15-én Budapesten a kötelező oltások ellen. Képtár. Varga Moncsi – Hunhír.infoVarga Moncsi – Hunhír.infoVarga Moncsi – Hunhír.infoVarga…

        • Olaszliszka, 2021. október 15.

          Megemékezés Szögi Lajos lincselésének 15. évfordulóján.

        • Oltásellenes tüntetés Budapesten (képtár)

          Oltásellenes tüntetés Budapesten, 2021. augusztus 28.

        • Budapest Pride Felvonulás 2021

          Nézegessen pride-os felvonulókat, ellentüntetőket!

        Az oldalon található audió, vizuális tartalmak illetve cikkek, és egyéb szövegek a szerkesztők tulajdonát képezik. Kizárólag a szerkesztőség írásos beleegyezésével másolhatók, sokszorosíthatók és terjeszthetők.
        © 2002-2024 Hunhír.info - Rockszerda - Impresszum